XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

img 462125. i 26.02.2017 roku w Warszawie odbył się XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Dwa zespoły wokalne pod dyrekcją dyrygenta Sebastiana Sikory, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach, tj. „Con Grazia” oraz „Con Passione”, zaprezentowały swój repertuar. Jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczący, Joanna Rawik oraz Ryszard Makowski nie mieli prostego zadania.

Czytaj więcej: XV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Nowe oblicze Szkoły Podstawowej w Parcicach

20170222 123059 2Szkoła Podstawowa w Parcicach to jedna z placówek oświatowych gminy Czastary, która w ciągu ostatnich 4 lat można rzec „wypiękniała, odmłodniała”. Nowy wygląd budynku szkoły oraz jej nowoczesne wyposażenie cieszą dziś już nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców wychowanków tej placówki, ale są najlepszą wizytówką wioski Parcice. Zaangażowanie, determinacja, niewyczerpane zapasy chęci i energii, a przede wszystkim serce wielu ludzi przyniosły efekt w postaci idącej z duchem czasu, przyjaznej uczniom placówki dydaktycznej.
Milowy krok do przodu, jaki w ostatnim czasie zrobiła Szkoła Podstawowa w Parcicach, pozwala jej bez żadnych kompleksów stanąć na równi w szeregu ze szkołami na miarę XXI wieku.

Czytaj więcej: Nowe oblicze Szkoły Podstawowej w Parcicach

GKS CZASTARY MISTRZEM ZRZESZENIA LZS POWIATU WIELUŃSKIEGO

DSC 0054GKS CZASTARY MISTRZEM ZRZESZENIA LZS POWIATU WIELUŃSKIEGO
W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIKÓW
W sobotę 18 lutego, w hali sportowej w Białej, swój trzeci turniej rozegrali MŁODZICY (rocznik 2004 -2005) Ligi Halowej Zrzeszenia LZS w Wieluniu. Dzięki bardzo dobremu występowi piłkarze z Czastar awansowali w tabeli ligi, z czwartego na trzecie miejsce, ale najważniejszym w tym dniu był fakt, że turniej był jednocześnie Mistrzostwami Zrzeszenia LZS Powiatu Wieluńskiego. W turnieju wystąpiło 8 silnych drużyn, w tym 3 drużyny nie grające na co dzień w lidze.

Czytaj więcej: GKS CZASTARY MISTRZEM ZRZESZENIA LZS POWIATU WIELUŃSKIEGO

Święto Babci i Święto Dziadka

IMG 0456Jest w kalendarzu taka data 21-22 styczeń. To właśnie w tych dniach obchodzimy Święto Babci i Święto Dziadka. Przedszkolaki w Kątach Walichnowskich nie zapomniały o swoich babciach  i dziadkach. Przygotowały się do tego święta bardzo starannie, potem rozdane zostały zaproszenia, z pomocą Pań przygotowane prezenty i wreszcie radość ze wspólnego przebywania. Nasi kochanie goście przybyli o godzinie 1000    . Zasiedli do pięknie nakrytych stołów. Następnie obejrzeli występy artystyczne obu grup.

Czytaj więcej: Święto Babci i Święto Dziadka

Sadzonki ziemniaka

logo piornWojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi ostrzega przed ogłoszeniami związanymi z obrotem sadzeniakami ziemniaka niewiadomego pochodzenia. Zakup materiału, którego pochodzenie nie jest znane, niesie za sobą możliwość wprowadzenia do gospodarstwa materiału porażonego przez m. in. bakterie Clavibacter michiganensis ssp.

Czytaj więcej: Sadzonki ziemniaka