Pracownia przyrodnicza „Leśny Zakątek” w Szkole Podstawowej w Parcicach

W dniu 27 października w Szkole Podstawowej w Parcicach odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni „Leśny zakątek”. W ramach zadania pn. „Utworzenie pracowni przyrodniczej LEŚNY ZAKĄTEK w Szkole Podstawowej w Parcicach” wyremontowano jedną z klas SP w Parcicach i doposażono ją w nowoczesne urządzenia. Hasłem przewodnim projektu był las. Klasa przyrodnicza przemieniła się na naszych oczach w nowoczesną pracownię, wyposażoną w sprzęt multimedialny taki jak: tablica interaktywna z projektorem, laptop, wizualizer. Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione – pomalowano ściany, założono nowe rolety, doprowadzono instalację wodno-kanalizacyjną, doprowadzono połączenie internetowe oraz zmodernizowano oświetlenie. Do sali zakupiono również nowe meble. Pracownię ozdobiła fototapeta, która sprawia wrażenie bezpośredniego kontaktu z przyrodą.
    Gmina Czastary pozyskała na powyższe zadanie środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW wyniosła 31.960,19 zł, natomiast wkład własny Gminy na realizację zadania wyniósł 12.340,81 zł.
    Mamy nadzieję, że nauka w nowej pracowni będzie sprzyjała rozwojowi młodych talentów, przyczyniać się będzie do wzrostu zainteresowania przyrodą oraz zainspiruje nasze dzieci i młodzież do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego.