Kultura

Ośrodku Kultury w Czastarach w okresie ferii zimowyc

7 lutego 2024
Ośrodku Kultury w Czastarach w okresie ferii zimowyc

Jak co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach w okresie ferii zimowych organizowane są zajęcia dla dzieci. Maluchy z terenu Gminy Czastary nie mają prawa się nudzić.

Poprzedni tydzień dostarczył dzieciom wiele atrakcji, a zaczęło się od konkursu na najwyższą budowlę z wykałaczek i chrupek. Nasza zwyciężczyni Lenka wykazała się godnym podziwu zmysłem architektonicznym. Nie zabrakło również zajęć muzycznych pod opieką Pana Michała Jędryszka, teraz już wiemy, że pianino od środka wygląda jak maszyna do pisania. W rytm muzyki szaleliśmy grając w gorące krzesła czy hawajskie limbo. Artystyczne dusze rozwijały swoją kreatywność z Panią Angeliką przy przeróżnych pracach takich jak rzeźby z masy solnej, lwie grzywy czy inne kolorowanki. Dawno nie było u nas tyle piesków, kotków i króliczków co zapewniło nam malowanie twarzy. Zdarzały się również wybuchowe eksperymenty, wulkan z pewnością dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. We wtorek gościliśmy Panią Paulinę, certyfikowanego instruktora jogi dla dzieci, podczas zajęć z nią dzieci uczą się podstawowych pozycji jogi, technik oddechowych oraz prostych technik relaksacyjnych. Środę spędziła z nami Pani Edyta z Mobilnej Szkoły języka angielskiego Word Search. Poprzez różne aktywności rozwijaliśmy umiejętności rozumienia ze słuchu oraz komunikacji w języku angielskim. W ten sam dzień z Panem Michałem uczyliśmy się układów tanecznych, a po wszystkim zrobiliśmy sobie seans kinowy, zajadając popcorn obejrzeliśmy bajkę. Koniec pierwszego tygodnia to nie koniec wrażeń, ponieważ w czwartek wybraliśmy się na wycieczkę do figloraju Fun Zone gdzie dzieci mogły poszaleć. Piątek po zajęciach, zaprosiliśmy wszystkich na spektakl teatralny dla dzieci pt. „Opowieści z Laponii”.

Tak właśnie minął nam pierwszy tydzień ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach. Przypominamy, że za rok również prowadzić będziemy zapisy na zajęcia dla dzieci, dlatego już teraz serdecznie zachęcamy Wasze pociechy do spędzenia z nami tego czasu!

Nazwa

Opis