XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciomw Gminnej Bibliotece Publicznej w Czastarach

logo

W dniach od 1 – 8 czerwca 2014r. odbywał się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Gminna Biblioteka Publiczna w Czastarach po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
We wtorek 3 czerwca 2014 bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków 5-latki i 6-latki wraz z wychowawczyniami , które wysłuchały bajek i wierszyków czytanych przez Kierownik GBP Danutę Kubacką. W środę 4 czerwca 2014 roku Bibliotekę w Czastarach odwiedzili , zaproszeni uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Czastarach wraz z wychowawczynią Panią Zofią Dudka. Do czytania zaproszona została Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach , która razem z Kierownik GBP Danutą Kubacką prezentowali dzieciom fragmentów opowiadań i powieści dla starszych dzieci. Na koniec każdego spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe nalepki oraz zakładki do książek dotyczące akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz słodkości. Gminna biblioteka Publiczna w Czastarach serdecznie dziękuje czytającym za zaangażowanie w akcję, a uczniom oraz przedszkolakom za przyjęcie zaproszenia.

Czytaj więcej: XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciomw Gminnej Bibliotece Publicznej w Czastarach

Teatr z Krakowa przedstawienie „Złota rybka”

logoW dniu dzisiejszym Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach gościł w swoich progach milusińskich z całej gminy. Przybyły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych z Radostowa, Parcic, Kątów Walichnowskich oraz z Czastar. Okazją do odwiedzin było wystawione przez ART-RE - Teatr z Krakowa przedstawienie „Złota rybka”. Przedstawiona teatralna adaptacja bajki Aleksandra Puszkina z oryginalną scenografią oraz przepięknymi strojami ( Rybaczka , Rybak, Włościanka, Szlachcianka, Królowa ), uświadomiła młodym widzom morał o znaczeniu uczciwości i szacunku, oraz przestrogę przed zachłannością. Była to doskonała zabawa z dużą dozą humoru i jednocześnie istotną treścią. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Teatr z Krakowa przedstawienie „Złota rybka”

Dzień Matki w Klubie Seniora

logoW środę 28 maja 2014 roku w Sali OSP Czastary Członkowie Czastarskiego Klubu Seniora spotkali się aby uczcić „ Dzień Matki” . Powodów do świętowanie mieli Seniorzy więcej. W wyśmienitych humorach w rewelacyjnej atmosferze przywitali w swoich szeregach czwórkę nowych członków a Pan Stanisław świętował swoje imieniny. W tak zwanym między czasie konsultantki firmy FM prezentowały swoją ofertę i malowały chętne Panie makijażami na każdą okoliczność. Śmiechomi śpiewom nie było końca.Gratulujemy przede wszystkim poczucia humoru, chęci działania i życzymy zdrowia i sukcesów w dalszej działalności.

Czytaj więcej: Dzień Matki w Klubie Seniora

Seniorzy na basenie

logoW czwartek 22 maja już po raz piąty Członkowie Czastarskiego Klubu Seniora oraz jego sympatycy wzięli udział w zajęciach na Krytej Pływalni "Oceanik " w Ostrzeszowie. Tam pod okiem instruktora seniorzy wzięli udział w zajęciach aqua aerobiku. Mamy, które na basen przyjechały z pociechami znalazły chwilę relaksu podczas gdy ich pociechy pod okiem pani instruktor odkrywały sztukę pływania.

Aqua aerobik (gimnastyka w wodzie) to bezpieczna forma aktywności fizycznej, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Jest to rodzaj gimnastyki korekcyjnej, który wywodzi się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Podczas aqua aerobiku odciążony jest cały układ kostno-stawowy, z tego względu ta forma ruchu polecana jest również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami. Aerobik w wodzie nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem. W wodzie ciało waży o wiele mniej, dlatego łatwiej wykonuje się ćwiczenia.

Czytaj więcej: Seniorzy na basenie

Podziekowanie za udział w konkursie

logoW dniu 23 maja 2014 roku w szkole Podstawowej w Parcicach Wójt Gminy Czastary Dariusz Rejaman wraz z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach uroczyście podziękowali uczniom Szkoły Podstawowej w Parcach z a udział w konkursie na " Logo Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach" oraz za udział i uświetnienie Akademią uroczystościach gminnych Święta -go Maja. Dzieci ze szkoły Podstawowej w Parcciach przystąpiły do konkusu grupowo jako szkoła przedstawiając 7 prac. Na ręce Pani Marty Saturskiej – dyrektora Szkoły Podstawowej w Parcicach złożone zostały upominki w postaci rekwizytów sportowych a wszystkie dzieci otrzymały słodycze. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy oraz zapraszamy do dalszej pracy na rzecz Naszej Gminy.

Czytaj więcej: Podziekowanie za udział w konkursie

Konkurs na logo placówki

KONKURS NA LOGO PLACÓWKI ROZSTRZYGNIĘTY

Jury w składzie : Aleksandra Ostrycharz, Jarosław Kubacki oraz Danuta Kubacka zadecydowało, iż zwycięzcą zostaje KAROLINA MATUSIAK - uczennica Szkoły Podstawowej w Czastarach. Jej praca posłużyła grafikom do opracowania logo które prezentujemy poniżej, a które od dziś stanie się znakiem rozpoznawczym Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach.

Zwycięzcy i uczestnikom gratulujemy.

 

 logo

Czytaj więcej: Konkurs na logo placówki