Nowe oblicze Szkoły Podstawowej w Parcicach

20170222 123059 2Szkoła Podstawowa w Parcicach to jedna z placówek oświatowych gminy Czastary, która w ciągu ostatnich 4 lat można rzec „wypiękniała, odmłodniała”. Nowy wygląd budynku szkoły oraz jej nowoczesne wyposażenie cieszą dziś już nie tylko uczniów, nauczycieli i rodziców wychowanków tej placówki, ale są najlepszą wizytówką wioski Parcice. Zaangażowanie, determinacja, niewyczerpane zapasy chęci i energii, a przede wszystkim serce wielu ludzi przyniosły efekt w postaci idącej z duchem czasu, przyjaznej uczniom placówki dydaktycznej.
Milowy krok do przodu, jaki w ostatnim czasie zrobiła Szkoła Podstawowa w Parcicach, pozwala jej bez żadnych kompleksów stanąć na równi w szeregu ze szkołami na miarę XXI wieku.


„Przedszkole Naszych Marzeń”, „Ekopracownia – Leśny Zakątek”, świeżo wykonana piękna elewacja to zrealizowane projekty i działania, które sprawiają, że każdy z dorosłych bez wyjątku, z wielką ochotą, zasiadłby w ławkach parcickej szkoły, aby móc czerpać i korzystać z nowinek dzisiejszej techniki oraz owoców pracy ludzkich rąk.
Stacja pogodowa, model szkieletu ludzkiego, kompasy, mikroskopy, wzbogacą praktyczne zajęcia uczniów, poszerzą wyobraźnię, zwiększą przyrodnicze doznania, a tym samym pozwolą inaczej spojrzeć na obowiązek nauki. Jeżeli dodać do tego doposażenie kuchni, pomieszczeń gospodarczych i łazienek to nie pozostaje nic innego jak gratulować pomysłodawcom i wykonawcom inwestycji oraz życzyć kolejnych, równie trafnych i efektownych.
Pomijając szereg mniejszych robót jak wymiana okien, drzwi, malowanie ścian, zakładanie płytek itp. trzeba jasno powiedzieć, że na trzy największe inwestycje w ciągu 4 ostatnich lat w SP w Parcicach wydane zostało łącznie 603.575,02 zł z czego pozyskane środki zewnętrzne to 506.568,39 zł !!!. Jak przykład pokazuje „nie mieć” wcale nie musi znaczyć „nie działać”. Wiara czyni cuda, a upór, wytrwałość, praca i konsekwencja - inwestycje jakich jesteśmy świadkami w Szkole Podstawowej w Parcicach.

SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice
SPParcice
SPParcice SPParcice