GKS CZASTARY MISTRZEM ZRZESZENIA LZS POWIATU WIELUŃSKIEGO

DSC 0054GKS CZASTARY MISTRZEM ZRZESZENIA LZS POWIATU WIELUŃSKIEGO
W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIKÓW
W sobotę 18 lutego, w hali sportowej w Białej, swój trzeci turniej rozegrali MŁODZICY (rocznik 2004 -2005) Ligi Halowej Zrzeszenia LZS w Wieluniu. Dzięki bardzo dobremu występowi piłkarze z Czastar awansowali w tabeli ligi, z czwartego na trzecie miejsce, ale najważniejszym w tym dniu był fakt, że turniej był jednocześnie Mistrzostwami Zrzeszenia LZS Powiatu Wieluńskiego. W turnieju wystąpiło 8 silnych drużyn, w tym 3 drużyny nie grające na co dzień w lidze.


Drużyna z Czastar rozpoczęła o zwycięstwa z LZS Wydrzyn 2:1, a obie bramki w efektowny sposób po solowych rajdach, zdobył kapitan zespołu Jędrzej Lewandowski. Drugi mecz to porażka 1:2, bo bardzo wyrównanym spotkaniu z Wartą Osjaków. Bramkę na otarcie łez zdobył Patryk Maciejewski. Trzecim spotkaniem GKS Czastary przypieczętował awans do półfinału wygrywając z GLKS Biała 2:0 po bramkach Bartłomieja Honcla i Jędrzeja Lewandowskiego. Grupę wygrywa Osjaków przed Czastarami. W drugiej grupie do półfinałów awansowały MLKS Konopnica i Victoria Skomlin, a z turniejem pożegnały się LKS START Łubnice i UMKS OSTROWIA Ostrówek, GLKS Biała i LZS Wydrzyn.
W pierwszym półfinale drużyna GKS Czastary nie dała żadnych szans drużynie z Konopnicy, pewnie wygrywając 3:0 po bramkach Patryka Maciejewskiego, Kacpra Klimasa i Dominika Saplisa. W drugim półfinale Osjaków 3:1 wygrał ze Skomlinem i w finale doszło do powtórki meczu grupowego pomiędzy Osjakowem i Czastarami. Wcześniej w meczu o 3 miejsce Skomlin ograł 1:0 Konopnicę.
Początek meczu finałowego to lekka przewaga Osjakowa udokumentowana bramką. Od tego momentu mecz był bardzo wyrównany ale obie drużyny nie wykorzystywały szans na zdobycie bramki. Dwie minuty przed końcem świetną akcją na prawym skrzydle popisał się Kacper Klimas, po podaniu którego formalności dopełnił Patryk Maciejewski i GKS wyrównał na 1:1. Nie minęła minuta i ponownie Patryk zdobywa bramkę na wagę mistrzostwa. 2:1 dla GKS Czastary – Mistrza Zrzeszenia LZS Powiatu Wieluńskiego w Halowej Piłce Nożnej Młodzik na rok 2017.
Najlepszym bramkarzem mistrzostw wybrano Dominika Machynię, a drużyna z Czastar wystąpiła w składzie: Wojciech Galiński, Bartłomiej Honcel, Jakub Matczak, Mateusz Kania, Kacper Klimas, Jędrzej Lewandowski, Dominik Machynia, Patryk Maciejewski, Krystian Pietraszewski, Dominik Saplis. Trenerem jest Marek Dudka.
Klasyfikacja Mistrzostw LZS
Miejsce Drużyna
1. GKS Czastary
2. WARTA Osjaków
3. VICTORIA Skomlin
4. MLKS Konopnica
5. LKS START Łubnice
6. LZS Wydrzyn
7. GLKS Biała
8. UMKS OSTROWIA Ostrówek


Zarząd GKS Czastary

DSC_0053
DSC_0053 DSC_0053
DSC_0057
DSC_0057 DSC_0057
DSC_0054
DSC_0054 DSC_0054
DSC_0055
DSC_0055 DSC_0055