Droga gminna nr 11811 E

Z początkiem kwietnia rozpoczęły się prace remontowe na drodze gminnej nr 11811 E w miejscowości Radostów Drugi, na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 13510 E do końca  zabudowań mieszkalnych w kierunku wschodnim. Prace obejmują miejscową wymianę podbudowy drogi oraz położenie nowej nawierzchni na odcinku długości 1025 metrów.
    W postępowaniu przetargowym ogłoszonym w październiku 2016 r. dotyczącym udzielenia zamówienia publicznego „Przebudowa drogi gminnej nr 118111E w m. Radostów Drugi dł. 1011 m na działce 873/3” największą ilość punktów otrzymała oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Larix” z Lublińca. Firma w poprzednich latach realizowała już na terenie tut. gminy m. in. remont drogi w  m-ci Parcice – odcinek ul. Akacjowej, przebudowa odcinka drogi w m. Przywory i Jaśki.
    Koszt zadania, zgodnie z podpisaną przez Gminę Czastary umową, wynosi 349.869,00 zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) z w kwocie 219.567,00 zł, co stanowi 63,63% wartości zadania a pozostałe 36,37%, czyli 130.302,00 zł pochodzi ze środków własnych Gminy Czastary.
    Przebudowa drogi według zapowiedzi ma zakończyć się do końca maja bieżącego roku. Po kilku tygodniach uciążliwości, mieszkańcy wsi Radostów Drugi będą mogli się w końcu cieszyć z nowej nawierzchni, która jest nie tylko drogą dojazdową do domów, ale również do jednego z zakładów drzewnych funkcjonującego na terenie tej wsi.